Czy dziecko może przejść zabieg laparoskopii po zakończeniu ospy?

Dzień dobry chciałam spytać czy dziecko może przejść zabieg laparoskopii zaraz po zakończeniu ospy ? Dziś mamy 12 marzec a dziecko ma wyznaczony zabieg na 26 marzec a ma jeszcze krostki na ciele po ospie które zasychaja. Mieszkam w Anglii i tu mają oblewające podejście do wszystkiego dlatego chciałam się spytać jak wygląda to w Polsce ? Czytałam że dziecko ma bardzo obniżona odporność po ospie i nie chce żeby złapał coś w zzpitalu. Proszę bardzo o odpowiedź

Szanowna Pani, myślę że do tego czasu powinno już być wszystko dobrze, jednakże jeśli będzie Pani uważała że to jeszcze nie jest odpowiednia pora na zabieg to termin zawsze można przesunąć. Serdecznie pozdrawiam