Czy dziecko może przyjmować furaginę?

Dzień dobry. Od kilku dni córka 6lat ma na majtkach taka maź, byliśmy u lekarza i zapisał furagine hasco i jakaś maść, natomiast na ulotce od furaginy jest napisane że od 15 roku życia. Czy dziecko może przyjmować ten lek?

Lek. Anna Waszewska Pediatria

Wiele leków w pediatrii używa się od kabel czyli poza wskazaniami z charakterystyki produktu leczniczego. Furaginę stosuje się nawet u niemowląt.