Czy dziecko może symulować wymioty?

Czy jest możliwe aby dziecko wymuszało wymioty i udawało bóle brzucha? Córka 8 lat, min. raz w miesiącu rano skarży się na ból brzucha po czym wymiotuje raz treściwie, a później przez ok 2 godziny co jakiś czas ma odruchy wymiotne ale tylko ślina i żółć. Po tym czasie wszystko ok, jakby nigdy nic nie było. Zawsze to wygląda tak samo i dzieje się przed pójściem do szkoły, nigdy w wolne/weekendy/wakacje. Byliśmy u lekarza zdrowotnie wszystko ok, córka twierdzi że w szkole nie dzieje się nic złego. Zaczęliśmy podejrzewać, że robi to aby nie iść do szkoły więc raz ją puściliśmy do szkoły jak wymioty ustały, to poszła do higienistki i skarżyła się na ból brzucha - musieliśmy ja odebrać, a po powrocie do domu dziecko radosne uśmiechnięte jakby nigdy nic. Co robić???

Dzień dobry,

z opisu wygląda to aby z córką wybrać się do szkolnego psychologa ale przed wizytą proszę wybrać się do lekarza pediatry celem konsultacji stanu zdrowia córki aby lekarz po zbadaniu wypowiedział się na temat zdrowia i wydał zaświadczenie które okazać dla psychologa szkolnego.

Pozdrawiam