Czy dziecko może wstrzymywać kaszel mokry i wymioty?

Witam.Moja 3letnia corka ma dosyc czesto bardzo mokry kaszel ktory sama kontroluje poniewaz gdy zaczyna kaszlec to automatycznie ma odruch wymiotny a nie chce wymiotowac. Zaczyna sie to tak ze przelyka tresc wymiotna i ja wstrzymuje .Robi sie czerwona na buzi poci sie i dostaje drgawek ciala i jest bardzo zimna gdy to ustapi idzie spac . Nie wiem co mam z tym robic. Czy dziecko moze wstrzymywac kaszel mokry i wymioty. Czy moze powinnam zrobic jej jakies badania? Prosze o pomoc.

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Radziłbym udać się do pediatry który skieruje do odpowiedniego specjalisty bądź wdroży leczenie. Pozdrawiam.