Czy dziecko podwoi wagę urodzeniową?

Witam, Moja córka urodziła się z wagą 3900, obecnie ma 21 tygodni i waży 6450, karmię ją wyłącznie piersią. W pół roku na pewno nie podwoi swojej wagi urodzeniowej. Jest bardzo ruchliwa i, pogodna, nie marudzi, czy powinnam się niepokoić?

Lek. Paweł Szadkowski

Jeśli nie widzi Pani żadnych niepokojących objawów, a dziecko przybiera na wadzie, nie traci - nie powinno być powodu do niepokoju. Jeśli się Pani mimo wszystko martwi, na każdej wizycie szczepiennej proszę ważyć dziecko z lekarzem, wtedy lekarz oceni, czy waga narasta prawidłowo. Podwojenie wagi w 6 miesiącu jest sprawą umowną, która ma dać ogólny pogląd, ile dziecko może ważyć po pół roku - paręset gramów różnicy nie ma znaczenia.