Czy dziecko z ospą wietrzną może mieć takie CRP?

Dzień dobry, po dzisiejszej wizycie u lekarza okazało się że moje dziecko (23 miesiące) ma ospę wietrzną, przed wizytą został wykonany test crp w przychodni z wynikiem 76. Czy jest to wynik w granicach normy przy ospie wietrznej?
KOBIETA, 29 LAT 2 miesiące temu

Dobry wieczór.

Podaję wartości referencyjne stężenia CRP u dzieci wg. wieku:

u niemowląt poniżej 1 miesiąca życia: do 4 mg/L

u niemowląt powyżej 1 miesiąca życia i dzieci do 5 roku życia: do 10 mg/L

u dzieci powyżej 5 roku życia: do 5 mg/L

Wartości te mogą się nieznacznie różnić w zależności od laboratorium, które przeprowadza badanie.

Warto pamiętać, że wynik badania CRP powinien być zawsze interpretowany w kontekście innych wyników badań diagnostycznych i stanu zdrowia dziecka.

Pozdrawiam

Mariusz Bek

Naturoterapeuta

Dietetyk