Czy dziecku należy zmienić mleko?

Witam .Maja ma miesiac i 5 dni od 3 tygodni jest na mleku Bebiko Ar .poniewaz bardzo ulewala ulewania wystepuja teraz bardzo rzadko ale po kazdym jedzeniu wydaje mi sie ze boli ja brzuszek . Ma bardzo duzo gazow oraz beka okolo 10 razy po jedzeniu trzeba ja podnosic i wtedy sie rozbudza czaswm beka nawet 3 h po jedzeniu od tygodnia zjada po 150 ml czasem wiecej nie wiem jak zaradzić czy zmienic mleko czy jsk pomoc. Bardzo prosz o odpowiedz

Dzień dobry,
ulewanie jest zjawiskiem naturalnym i wynika z niedojrzałości górnego odcinka przewodu pokarmowego. Ustępuje samoistnie w drugim półroczu życia. Dlatego nie wymaga żadnego specjalnego postępowania, szczególnie jeśli dziecko jest spokojne i prawidłowo przybiera na wadze. Nie wszystkie niemowlęta dobrze tolerują mieszanki AR i co prawda ulewają po nich mniej, ale miewają inne dolegliwości ze strony przewodu pokarmowego. Proponuję zatem podjąć próbę powrotu do karmienia w oparciu o mieszankę modyfikowaną.