Czy egzema wzmaga ryzyko alergii na tusz z tatuażu?

Witam. W czasie ciąży wyszła mi egzema. Pojawiła się ona tylko w kilku miejscach na ciele: całych rękach, szyi i twarzy. Dermatolog zapisał mi maść Advantan i po dwóch dniach wszytko znikło. Dodam też, że Pani doktor zabronila mi nosić ciemne ubrania. Niestety po porodzie egzema wróciła i pojawia się tylko na rękach. I tutaj moje pytanie: bardzo chciałabym mieć tatuaż i czy jest taka możliwość, że wystąpi u mnie alergia na tusz? Skoro wg dermatologa dużą przyczyną było noszenie ciemnych ubrań, w których jest zawartość barwników.

W Pani przypadku nie wskazane jest narażanie skóry na czynniki drażniące, mogą one spowodować nasilenie objawów. Nie polecam tatuażu. Pozdrawiam.