Czy eozynofilia może być sprawą genetyczną?

Witam Czy eozynofilia utrzymująca się kilka lat i występująca u rodzeństwa może być sprawą genetyczną? U moich dzieci nie wykryto pasożytów,bakterii,alergii,a mają eo od14 do 27%,węzły krezkowe do 10mm na jelitach,ubytki w sercu,wystającą spod żeber wątrobę i nieco podwyższone parametry.Ige całkowite ponad 300 a alergii brak.Nie chorują,nie przeziębiają się,okresowo jedno dziecko ma bóle brzucha czasami luzniejsze stolce.Czy powinnam zbadać szpik,lub szukać wad genetycznych. dziękuję za odp

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Warto w pierwszej kolejności wykonać badania krwi - dokładnie rozmaz ręczny. Może być to dziedziczne.