Czy ewentualna suplementacja testosteronem może w znaczący sposób poprawić moje samopoczucie?

Mam problem z drażliwym nastrojem i niskim poziomem motywacji, czy energii, a także nadmierną sennością w godzinach porannych. Czy przy wyniku badania testosteronu całkowitego 248,8 ng/dl powinienem podjąć dalszą diagnostykę w tym kierunku i czy ewentualna suplementacja testosteronu może w znaczący sposób poprawić jakość życia? Dla pełniejszego obrazu podam także wynik badania TSH - 2,300 µIU/ml i glukozy 101,1 mg/dl. Planuję również równolegle diagnostykę w kierunku cukrzycy ze względu na występującą otyłość i ogólną poprawę stylu życia. Mój wiek to 23 lata.

Proponuję nie podejmować leczenia bez wizyty u lekarza endokrynologa, który w pełni oceni Pana stan zdrowia w odniesieniu do badania lekarskiego i wyników badań dodatkowych. Dalsza diagnostyka w kierunku cukrzycy również jest wskazana. Pozdrawiam.