Czy faktycznie mogło dojść do obumarcia płodu?

Jestem 8 lub 9 tyg ciąży lekarz nie wykryl tetna dziecka i powiedzial ze moze byc obumarcie plodu czy to mozliwe .Plod wielkosci 17.6 mm Czy moze nie byc jeszcze wyczuwalne tetno .Prosze o odp

Współczesne aparaty USG pozwalają stwierdzić czynność serca ok. 4-5 tyg. ciąży przy zastosowaniu sondy endowaginalnej i funkcji Dopplera.