Czy faktycznie powinnam usunąć jajniki?

Witam, Mam 49 lat i mięśniakowatą macicę. Mój lekarz radzi mi usunąć wszystko: macice, jajowody i jajniki. Bardzo się obawiam usunięcia tych ostatnich, bo jeszcze miesiączkuję. W moim przypadku nie będzie można zastosować HTZ, tylko środki ziołowe, bo przechodziłam dwukrotnie chorobę zakrzepowa żył powierzchownych prawej nogi. Znaleziono przyczynę tego stanu - ucisk dużej macicy na żyły. Znam plusy i minusy pozostawienia jajników i to samo w przypadku ich usunięcia, ale trudno mi podjąć decyzję. Może chociaż pozostawić jeden jajnik? Co by Pani poradziła i jako ginekolog i jako kobieta?

Szanowna Pani proponuję zadać pytanie konkretnemu ginekologowi. Ciężko mi wypowiedzieć się przez internet. W tym wieku usunięcie jajników może być wskazane. Decyzja oczywiście należy do Pani