Czy fascykulacje mogą być wynikiem nerwicy, napięcia emocjonalnego lub stresu?

Witam! Czy fascykulacje przy normalnym funkcjonowaniu mogą być wynikiem nerwicy, napiecia emocjonalnego czy stresu? Czy moga one zaniknąć? Pozdrawiam

Dzień dobry,

Przyczyn może być wiele i nikt nie jest w stanie udzielić Pani odpowiedzi przez internet, bez osobistego kontaktu.
Stąd najlepiej jak najpierw uda się Pani do lekarza POZ, który zdiagnozuje/wykluczy ew.przyczyny somatyczne.

Witam,

przyczyn fascykulacji może być wiele: od przyczyn neurologicznych, przez zespół abstynencyjny po stosowaniu benzodiazepin,czy choćby niedobory magnezu i zmęczenie. Zachęcam do zrobienia podstawowych badań i konsultacji neurologicznej, która ułatwi Pani znalezienie odpowiedzi na tak postawione pytanie.

pozdrawiam
A.Aleksandrowicz

https://www.facebook.com/pages/Psychoterapia-Anga-Aleksandrowicz/849652415108571