Czy Flucofast wpływ na skuteczność antykoncepcji?

Czy Flucofast 200mg wpływa na skuteczność antykoncepcji? Zostały mi jeszcze dwie tabletki antykoncepcyjne z blistra po czym czeka mnie tygodniowa przerwa, wszystko zgodnie z tym jak te tabletki się przyjmuje. Zazylam również dwie tabletki już Flucofastu a trzecia przede mną. Czy w tygodniu w którym wystąpi krwawienie będę zabezpieczona dzięki tabletkom antykoncepcyjnym czy lek ten nie wpływa na obniżenie skuteczności?

Lek. Paweł Szadkowski

Lek ten nie wpływa na skuteczność antykoncepcji. Ochrona będzie zachowana.