Czy fluor w paście do zębów jest bezpieczny?

Czy fluor w pascie do zebow jest bezpieczny? Czy jest jakas alternatywa do tego. dziekuje

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Różne pasty zawierają inne dawki fluoru. Różnice te wynikają z jego toksycznego działania zwykle na małe dzieci, stąd też w pastach dla dzieci jest go mniej. Niemniej jednak dawka w pastach dla dorosłych nie jest szkodliwa. Nie warto jednak połykać pasty do zębów.