Czy frakcja wyrzutowa może jeszcze bardziej wzrosnąć?

Ostatnio byłem w szpitalu, ze względu na nieokreśloną tachycardie (lekarze podejrzewają nerwicę) miałem tak robione szereg badań, od holtera, test wysiłkowy aż po ECHO, wszystkie badania ok, tylko Frakcja Wyrzutowa 52%... lekarz twierdzi, że nie mam co się martwić, dodam, że podczas robienia badania serce mi waliło ze zdenerwowania, natomiast teraz kiedy wróciłem do domu jest lepiej, przyjmuje magnez i potas i moje pytanie czy frakcja wyrzutowa może wzrosnąć skoro już mi tak serce nie bije? czy mam się czym martwić? mam 23 lata, 74 kilogramy i 170 cm wzrostu, dodatkowo od jakichś 2 lat prowadzę mało aktywny tryb życia. Dziękuję i pozdrawiam.

Lek. Paweł Szadkowski

Frakcja wyrzutowa jest zależna nie tylko od częstości akcji serca, ale również jego kurczliwości i innych czynników. Trudno odpowiedzieć panu na pytanie nie znając rozpoznania. Sugerowałbym stosować sie do zaleceń lekarza kardiologa.