Czy gdyby na tampon dostał się plemnik, mogłoby dojść do zapłodnienia?

Mam 14 lat, od ok. 2 lat miesiączkuję. Nigdy nie uprawiałam seksu ani pieszczot z chłopakiem - jestem dziewicą. Podczas ostatniej miesiączki używałam tamponów. Czy gdyby na tampon w jakiś sposób dostał się plemnik, mogłoby dojść do zapłodnienia? Czy tampon może przerwać błonę dziewiczą?).
Ostatnia miesiączka spóźniła mi się dwa dni (co mi się zdarzyło może dwa razy) ponadto nie była obfita i trwała 3 dni, a zazwyczaj trwa 5-7 dni (słyszałam, że czasami w ciąży występuje krótkie, nieobfite krwawienie, przypominające miesiączkę).
Czy dotykając się w miejsca intymne można doprowadzić do zapłodnienia? Wydaje mi się, że czasami brzuch mnie trochę boli, choć może to moje urojenia (słyszałam, że niektóre ciąże są ,,bezobjawowe")
Czy jestem w ciąży? Czy to moje urojenia?
Proszę o pilną odpowiedź.

Lek. Karolina Dębska

Witaj!

Z tego opisu wnioskuję, że nie jesteś w ciąży. Aby zajść w ciążę nie współżyjąc trzeba by zetknąć się ze spermą świeżo po wytrysku i wprowadzić ją w okolice pochwy. Plemnik poza organizmem mężczyzny żyje do 15 minut, więc w tak krótkim czasie musiałoby się to stać. Od samego dotykania się w miejscach intymnych i zakładania tamponów, które są zapakowane w szczelne opakowania, nie zajdzie się w ciążę.
Włożenie tamponu do pochwy może naderwać błonę dziewiczą, a znajduje się ona przy samym wejściu do pochwy. Jeśli udało Ci się zakładać tampony, to oznacza, że błona dziewicza jest szczątkowa lub ma duży otwór (to naturalne, różne kobiety mają różnie).
Jeśli nieregularne miesiączki i bóle brzucha będą się powtarzać, można rozważyć np. wspólnie z mamą wizytę u pani ginekolog w poradni dla dziewczynek.
Pozdrawiam