Czy ginekolog ma prawo udzielać informacji osobom trzecim?

Nie chce by ginekolog udzielał informacje chłpakowi mam problem chłopak mnie oszukał kręcił ze mną i inną laską jak było podejrzenie że jestem w ciąży kupil mi tabletki poronne czy lekarz ginekolog jak wejd do gabinetu na moją prośbe może nie udzielać mu informacji czy jestem w ciązy czy nie ? jestem dorosła mam 23 lata i niech ma drań za swoje niech żyje w niepewności czy jestem czy byłam ... proszę o odpowiedź

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Rozmowa. badanie fizykalne i wyniki badań objęte są tajemnicą lekarską. Jeżeli nie wyraża Pani zgodny lekarz nie będzie informował nikogo o ich treści.