Czy ginekolog może pomylić torbiel z początkiem ciąży?
Witam,
mam pytanie, czy ginekolog może pomylić torbiel z początkiem ciąży?
Interesuje mnie to, gdyż byłam u ginekologa i powiedział mi, że mam małego torbiela na lewym jajniku, wykrył to, bo robił mi badanie USG dopochwowe, ciąży nie wykrył, tylko tego torbiela, a za tydzień zrobiłam test ciążowy i test z krwi, wyszło pozytywnie, że jestem w ciąży:)
Czy to możliwe, żeby lekarz się pomylił lub nie zauważył zarodka?

KOBIETA ponad rok temu
Lek. Aneta Zwierzchowska
83 poziom zaufania
Witam!
Powinna Pani spojrzeć na torbiel i ciążę jak na dwie oddzielne sprawy. Lekarz zauważył torbiel na jajniku, a nie zauważył ciąży, gdyż była ona na to zbyt młoda. Prawdopodobnie podczas wizyty nie doszło jeszcze do implantacji zarodka w ścianie macicy i nie był on możliwy do zobrazowania przy pomocy USG.
Proszę się umówić na kolejną wizytę u ginekologa, w celu skontrolowania rozwijającej się ciąży.
Pozdrawiam serdecznie!