Czy głębokie mrożenie zabija bakterie?

Witam , zastanawiam się nad jedną kwestią. Czy Jeśli kupuję produkt mrożony z tzw głębokiego mrożenia to czy z racji takiej obróbki jest on juz pozbawiony bakterii ? Czy takie głebooie mrożenie eliminuje bakterie? Np. Listeriozę ?

Szanowna Pani, to zależy jakie bakterie, niektóre są bardzo oporne na działanie temperatury. Jednakże, tak, większość bakterii ulegnie obumarciu