Gripex Control, Panadol i Ketanol forte a osłabienie tabletek antykoncepcyjnych

Witam. Ostatnio bardzo źle się czułam i zażywałam różne tabletki przeciwbólowe i przeciwzapalne. W środę wieczorem i czwartek rano zażyłam po 1 tabletce Gripex control. W czwartek wieczorem koło godz. 22 wzięłam 1 Panadol, natomiast w nocy obudził mnie tak silny ból gardła, że próbowałam złagodzić go Ketanolem forte, około godziny 2.30 w nocy. Czy te tabletki mogą osłabić działanie tabletek antykoncepcyjnych? Wiem, że pojedynczo raczej nie wchodzą w interakcję ale czy razem mogą osłabić antykoncepcję? Szczególnie niepokoi mnie kwestia tabletek Gripex control, ponieważ brałam je już dwa razy i nie ukrywam, że w dalszym ciągu źle się czuję i chciałabym w dalszym ciągu stosować kurację nimi. Czy Gripex control i inne leki razem nie osłabią skuteczności tabletek antykoncepcyjnych? A może nie powinnam ich stosować w takiej dawce i coś ograniczyć? Z góry bardzo serdecznie dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam.

Milena Lubowicz

Nie, nawet razem zażyte te leki nie powinny wpływać na antykoncepcję.
Pozdrawiam