Czy grozi mi depresja?

Ja na szczęście nie mam depresji, ale tyle się o tym mówi, że zastanawiam się, czy mnie to może spotkać. Kto w Polsce najczęściej choruje na depresję, jakie są grupy ryzyka?
ponad rok temu

Każdy człowiek może zachorować na depresję, ale szczególnie narażone mogą być osoby z zaburzeniami hormonalnymi, np. kobiety w okresie klimakterium. Większym ryzykiem obarczone są także osoby, u których w rodzinie taka choroba występowała, oraz ludzie mający ogólnie pesymistyczne nastawienie do życia. Najtrudniejszy czas dla osób miewających depresję to jesień i wiosna, ale to nie znaczy, że zima i lato są wolne od nawrotów choroby.