Czy groźne dla zdrowia jest noszenie przez kilka dni żądła osy po ukąszeniu?

Witam tydzień temu w stopę urządliła mnie osa Mama i tata powiedzieli że one nie zostawiają żądel więc nie szukałam 3 dni stopę miałam mocno opuchnięta, mocno twarda, bolesna i swedzącą 4 dnia zeszła opuchlizna i ból tylko swedziala mnie cały czas i w takim malutkim kawałku dalej była twarda właśnie teraz po 7 dnich od ukąszenia się porządnie przyjrzalam i patrzę żądło chyba je wyjęłam bo wyciagalam ale w dwóch częściach mam nadzieję że nic nie zostało, Mam pytanie czy to groźne że 7 dni miałam żądło osy w nodze?Czy może mi się coś stać

Lek. Paweł Szadkowski

Takie żądło należy traktować jak każde ciało obce, więc oczywiście było opuchnięcie, zaczerwienienie. Skoro usunęła Pani zmianę w całości, powinno być już w porządku.