Czy grubość zmiany jest tym samym co grubość wg Breslow?

Czy grubość zmiany (czerniaka) to to samo co grubość wg Breslow? U mnie w wyniku HP jest napisane wysokość zmiany 4mm. Nie ma tam wzmianki o Breslow. Czerniak wystawał gdzieś na 2 mm. Czy ta grubość Breslow to to co było ponad skóra i w skórze? Czy podana wysokość zmiany to całość czy tylko od najniżej położonych komórek nowotworowych do warstwy ziarnistej naskorka? Grubość Breslow to trudne pojęcie i wiem, że ludzie mają z tym problem. Ja już wogole nie wiem o co chodzi w moim wyniku. Spotkałam się z opisem typu: grubość całej zmiany 5mm, grubość naciekania wg Breslow 2,45mm. Proszę o odpowiedź.

Lek. Paweł Szadkowski

Skala Breslow określa głębokość naciekania. W Pani wyniki cała zmiana miała 4 mm, nie jest niestety podane jak głęboko naciekała wgłąb skóry.