Czy gruczolak cewkowy jelita grubego to coś groźnego?

Czy ktoś powie mi czy to coś groźnego Gruczolak cewkowy jelita grubego z dysplazją małego stopnia średnicy 2mm Ocena doszczętnie i wyciecia Niemożliwa brak widocznych marginesów tkankowych proszę o odpowiedź

Lek. Paweł Szadkowski

Jest to zmiana łagodna - tzw. polip. Co prawda lekarz nie mógł ocenić, czy zmiana została usunięta w całości, więc najlepiej proszę udać się do lekarza, który zlecał kolonoskopię - on oceni konieczność dalszej kontroli (może być to np. kolejna kolonoskopia za 10 lat, zależnie od Pana wywiadu).