Czy grudki w piersiach będą przeciwwskazaniem do karmienia piersią?

Witam. Od zawsze borykałam się z problemem bardzo małego biustu. W obu piersiach wyczuwałam także wyraźne zgrubienia takie jakby grudki. Ostatnio zgrubienia te wyraźne się powiększyły i powodują dolegliwości bólowe. W dotyku są to wyraźne guzy. Nie są one związane z podłożem i można je w obrębie piersi delikatnie przesuwać co bardzo boli. Jako, że towarzyszyły mi praktycznie od zawsze to do momentu aż zaczęły boleć zaczęłam się zastanawiać czy może być to coś powaznego.. Niedługo planuję zajście w ciążę i zastanawiam się czy mały biust i do tego te grudki nie będą przeciwwskazaniem do karmienia piersią. Proszę o pomoc w ustaleniu jakiego typu może być to zmiana. Czy zmiany tego typu mogą mieć wpływ na ryzyko raka? Mam 30 lat.

Szanowna Pani, być może to gruczolakowłókniak albo po prostu część gruczołu sutkowego. Warto aby zbadał Panią ginekolog. Pozdrawiam