Zapytaj lekarza

7 4 2 , 0 5 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy grzybica może być objawem cukrzycy?

Niedawno pojawiła się u mnie grzybica w miejscach intymnych (w pachwinie i pod piersiami). W kobiecym piśmie przeczytałam, że grzybica jest jednym z objawów cukrzycy i przypomniałam sobie, że jakiś czas temu lekarka z przychodni podejrzewała, że mam cukrzycę, i dała mi skierowanie na badanie cukru we krwi. Nie zrobiłam, bo zabrakło czasu. Teraz się boję. Proszę o pilną odpowiedź.
ponad rok temu

Zdrowa żywność

Nie ma osoby, która przynajmniej raz nie spotkałaby się ze stwierdzeniem, że jesteśmy tym, co jemy. Żywność, którą spożywamy i trawimy staje się częścią nas samych, jednak wiele osób zapomina o tym i odżywia się niezdrowo.

Przede wszystkim powinna Pani posłuchać rady swojego lekarza i zrobić to badanie. Tylko wówczas zyska Pani pewność, czy jego podejrzenia się potwierdzą, czy też nie. Natomiast co do grzybic, to rzeczywiście cukrzyca sprzyja ich powstawaniu. Najczęściej są wywoływane przez drożdżaki. Grzybica pojawia się w ciepłych i wilgotnych miejscach: w dołach pachwinowych, pachowych, pod piersiami, między palcami. Leczy się ją za pomocą środków przeciwgrzybicznych. Na fałdy skóry stosuje się talk, żeby je wysuszyć. Inne okolice należy nawilżać kremami, zwłaszcza zimą i po kąpieli, bo skóra w cukrzycy jest sucha. Poza grzybicami cukrzycy cierpią również na inne dolegliwości skórne, takie jak zakażenia bakteryjne (czyraki, jęczmień) lub świąd.

Lekarz internista.
0
 Konto usuniete
Konto usuniete

Nawaracjące grzybice mogą objawem cukrzycy. Grzyby, tak samo ja ludzie, lubią cukier i lepiej się rozwijają u ludzi z podwyższonym poziomem cukru we krwi.

redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy