Czy grzybica może występować bez objawów?

Witam, mam pytanie dotyczące grzybicy miejsc intymnych. Kiedyś miałem objawy na penisie, które jednoznacznie wskazywałyby na występowanie grzybicy. Pojawiło się to po stosunku z moją partnerką. Postanowiłem jednak poczekać i zobaczyć, co z tym będzie. Penis był zaczerwieniony, było sporo czerwonych plamek i schodziła skóra, warto dodać, że była bardzo wysuszona, a penis swędział. Jednak po około 5-7dniach wszystkie objawy zniknęły i od tamtej pory (minął mniej więcej rok) nie miałem już takiej dolegliwości. Przejdźmy do rzeczy: Moja partnerka przy badaniach dowiedziała się, że ma nadżerkę i przy szczegółowych badaniach wyszło, że i również posiada grzybicę. Od dłuższego czasu (miesiąc) nie uprawialiśmy seksu. Czy jest możliwość, bym i ja miał grzybicę mimo braku objawów? Zero kropek, wysuszonej i łuszczącej się skóry, zero niepokojącego zapachu i brak jakiejkolwiek opuchlizny. Krótko mówiąc, penis wygląda tak, jak powinien wyglądać. Czy w związku z tym istnieje ryzyko posiadania grzybicy? Czy są jakieś jej odmiany których nie widać gołym okiem? Pozdrawiam.

Witam!

Istnieje taka możliwość, że grzyb znajduje się na Pańskim penisie, chociaż nie daje objawów. Jest go mało i organizm radzi sobie z nim. Dolegliwości mogą pojawić się wtedy, gdy Pański organizm będzie osłabiony, np. wskutek choroby lub przemęczenia. Jeśli wykryto drożdżycę u Pańskiej partnerki seksualnej, to dobrze by było, aby leczyli się Państwo oboje - np. doustnym preparatem flukonazolem.

Pozdrawiam!