Czy grzybica stóp w ciąży jest niebezpieczna?

Od kilku miesięcy walczę z grzybicą stóp preparatami dostępnymi w aptece, termin do dermatologa mam dopiero za 3 tygodnie. Zaczęłam się martwić tym problemem, ponieważ jestem w ciąży i nie wiem, czy preparaty, które stosowałam i czy sama grzybica, mogły negatywnie wpłynąć na dziecko. Bardzo proszę o odpowiedź.

KOBIETA ponad rok temu

Witam!

Grzybica stóp nie jest bardzo groźna dla płodu, ale leki przeciwgrzybicze mogą być dla niego szkodliwe. Ponieważ jest Pani w ciąży, przed zastosowaniem jakiegokolwiek leku powinna Pani przeczytać ulotkę do niego dołączoną albo zasiegnąć porady lekarza lub farmaceuty. Grzybicę stóp może leczyć dobry lekarz rodzinny - podejrzewam, że dostanie się Pani do niego szybciej niż do dermatologa. Warto spróbować.

Pozdrawiam!