Czy guz podskórny może być złośliwy?

witam od 15lat mam guza pod skora na udzie poczatkowo mowiono ze to tluszczak i zebym go nie usuwala teraz guz bardzo urosl w trakcie ciazy, po urodzeniu postanowilam go usunac czy mozliwe ze to guz zlosliwy? wynimi morfologii mam dobre, czy gdy sie ma nowotwor zlosliwy to wyniki morfologii moga byc dobre?

Lek. Paweł Szadkowski

Morfologia nie jest badaniem pozwalającym określić złośliwość zmiany. Jednoznaczną odpowiedź może dać jedynie badanie histopatologiczne zmiany. Proszę się jedna nie niepokoić nadmiernie ponieważ tłuszczaki mogą zwiększać swoje rozmiary i nie musi to świadczyć o złośliwości zmiany. Proszę stosować się do zaleceń swojego lekarza prowadzącego.