Czy guzek u synka może oznaczać chłoniaka?

Witam. Synek ma 3 lata i czesto choruje na zapalenia gardla lub górnych drog oddechowych. Jakis czas temu zauwazylam na szyi po jednej stronie ruchomy guzek wielkosci ziarenka fasoli, moze mniejszy. Raz czuc go bardziej a raz mniej. Czy to moze byc chloniak?

Lek. Paweł Szadkowski

Jest to najpewniej węzeł chłonny, skoro jest wielkości ziarenka fasoli - nie jest powiększony. Jeśli się Pani niepokoi, proszę przy kolejnej wizycie u pediatry pokazać ów zmianę, ale najpewniej nic się nie dzieje.