Czy guzek w piersi u mamy może oznaczać nowotwór?

Dzień dobry. Jakiś czas temu mama wyczuła guzek w piersi. Mówiła też coś o powiększonych węzłach chłonnych . Była już na mammografii a dziś miała biopsję gruboigłową. Wyników jeszcze nie dostała. Ma już 59 lat. Najbardziej przeraziło mnie to że u kobiet w tym wieku już rzadko stwierdza się łagodne guzki. Czytałam że w takim wieku często guzek jest zmianą nowotworową . Czy to oznacza że mama nie ma już szans na pomyślną diagnozę ? Boję się bardzo.

Lek. Paweł Szadkowski

Proszę spokojnie poczekać na wyniki. Wiek mamy nie przesądza o tym, że musi to być zmiana złośliwa. Natomiast nawet złośliwa zmiana wykryta wcześnie często daje szanse na pełne wyleczenie. Proszę się nie martwić na zapas i poczekać na wyniki.