Czy guzek w tarczycy może oznaczać chorobę nowotworową?

Witam wykryto u mnie guzek tarczycy w płacie lewym. Guzek owalny hypoechogeniczny z mikrokalcyfikacjami o wielkości 25×16,2×12,15 mm . Poziom hormonów jest w normie. Odczuwam dyskomfort przy przesyłaniu?. Niekiedy mam chrypkę. Miałam wykonaną biopsje, ale wynik będzie dopiero za półtora miesiąca . Czy to rak?

Lek. Paweł Szadkowski

Musi Pani spokojnie poczekać na wynik biopsji. Na podstawie samego usg nie da się w stu procentach stwierdzić, czym jest owa zmiana. Może być to zmiana złośliwa, ale może być też łagodna. Proszę się uzbroić w cierpliwość i już w wynikiem udać się do lekarza prowadzącego.