Czy herbata mogła rozregulować pracę mojego organizmu?

Przez ponad rok bylam uzalezniona od zielonej herbaty. Czasem zdazalo sie 5 lub wiecej torebek dziennie. Zaczelam po czasie pic ja co raz mocniejsza. Teraz, odkad nie mam mozliwosci pic jej tak czesto (tylko jedna/dwie dziennie czasem w ogole) zauwazylam problem z wyróżnieniem sie.. Czy to mozliwe, ze herbata mogla rozregulowac pracę mojego organizmu?

Zielona herbata ma szereg właściwości wpływających na metabolizm, np na termogenezę, cisnienie krwi, sen, stres oksydacyjny i inne. Zatem potencjalnie może to miec taki skutek. Ale poza tym nasuwa mi się pytanie, czy w miejsce ograniczenia herbaty pojawila się woda? Bo jesli nie, to problemy z wypróżnianiem (zalezy jakie, bo Pani nie napisała) mogą być związane ze zbyt małą ilością wody.