Czy herbata odchudza?

Ostatnio zaczęłam pić herbatę mojej mamy, potem dowiedziałam się, że to jakaśtam... herbata odchudzająca. Bardzo mi smakuje. Chciałam spytać jak się ma picie tej herbaty (Puerh, albo coś takiego) do spadku wagi. Mi narazie waga nie spadła, ale chciałabym aby tak było. Ktoś powiedział mi również, że jestem za młoda na takie herbaty - mam 16 lat - a ja nie chociaż nie uważam, żeby to była prawda... chciałam spytać, dla pewności?
16 LAT ponad rok temu

Herbata, o której piszesz ma właściwości podnoszenia termogenezy (temperatury) ciała, co powoduje szybsze spalanie tkanki tłuszczowej. Ale nie dzieje się to samoistnie. Nie wystarczy tylko wypić taką herbatę. Aby zaczęła się spalać tkanka tłuszczowa trzeba zacząć ćwiczyć, bo tylko przy wzmożonej aktywności fizycznej nasz organizm zaczyna wykorzystywać do produkcji energii zapasy tłuszczu zgromadzone pod skórą.

Osoba, która powiedziała, że jesteś za młoda na takie herbaty miała poniekąd rację. Wiek 16 lat to zbyt młody wiek na odchudzanie, zwłaszcza za pomocą suplementów. Po drugie, osoba ta mogła mieć na myśli herbaty przeczyszczające, które w zbyt dużych ilościach powodują utratę cennych składników odżywczych, odwodnienie oraz anemię. Te zdecydowanie są przeciwskazane dla Ciebie.