Czy Heviran może zaszkodzić ciąży?

Witam, jestem w 32 tygodniu ciąży w 30 tygodniu wyskoczyła mi opryszczka na ustach. Ginekolog kazała brać heviran przez 10 dni w dawce 4x 200 mg. Po wczorajszej wizycie nadal kazała brać heviran przez kolejne 4 dni w dawce 400mg na dzień a od 36 tygodnia ciąży mam znowu brać ten lek aż do rozwiązania. Trochę obawiam się takich dawek leków w ciąży. Czy takie dawki leku są bezpieczne dla dziecka? Dodam że nie jest to moja pierwsza opryszka w życiu miewam je kilka razy w roku. Pozdrawiam

szanowna Pani żaden lek nie jest w pełni bezpieczny, Heviran można stosować w ciąży