Czy hipnoterapia pomaga przy depresji?

Witam, czy hipnoterapia pomaga przy depresji, bo teraz jestem u Pani która pracuje w nurcie integracyjnym(nlp, trans generatywny, hipnoterapia, psychoanaliza)?????

Dzień dobry,

Nie, hipnoza nie wyleczy Pana z depresji, tak samo "nlp" czy "trans generatywny".

Najlepiej jak znajdzie Pan psychoterapeutę - tj. osobę, która ma certyfikat Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego /lub Psychologicznego/ lub jest w trakcie 4 letniego szkolenia do uzyskania w/w certyfikatu.
W internecie może Pan znaleźć listę certyfikowanych psychoterapeutów PTP wg miejscowości. Bądź najprościej - udać się do Poradni Zdrowia Psychicznego.

Witam Pana,
Czy depresja została zdiagnozowana przez psychiatrę? Czy może doświadcza Pan chwilowego spadku nastroju, który niekoniecznie musi przyjmować postać choroby? Aby mieć pewność, że jest to depresja należy skonsultować się z lekarzem psychiatrą, który w razie konieczności przepisze Panu leki regulujące nastrój. Jeśli zaś chodzi o psychoterapię to zalecanym nurtem, który ma największą skuteczność stwierdzoną empirycznie w leczeniu depresji jest psychoterapia poznawczo-behawioralna. Zachęcam Pana do konsultacji u terapeuty posiadającego certyfikat potwierdzający ukończone szkolenie terapeutyczne i doświadczenie.

Pozdrawiam serdecznie,
Aleksandra Karmazyn