Czy hipoglikemia reaktywna może dawać objawy skórne?

Choruję na hipoglikemię reaktywną i jednocześnie mam powracające, a raczej nigdy do końca nieustępujące problemy ze skórą twarzy i dekoltu. Małe zaczerwienione krostki, nieswędzące. Radziłam się już kilku dermatologów, bez skutków. Czy zaburzenia hormonalne będące istotą hipoglikemii poposiłkowej mogą dawać również takie objawy?

KOBIETA ponad rok temu

Lek. Łukasz Kowalski

Witam!

Wśród objawów hipoglikemii reaktywnej, tzn. poposiłkowej, nie ma opisywanych występujących wykwitów skórnych. Dlatego też nie wiązałbym tych dwóch dolegliwości. Opisane dolegliwości wskazują bardziej na trądzik, ale bez zbadania chorego i uzupełnienia wywiadu postawienie rozpoznania nie jest możliwe.

Serdecznie pozdrawiam!