Czy Ibuprofen w dużej dawce może zaszkodzić?

Czy ibuprofen w duzej dawce moze zaskodzic. ?

Lek. Bianka Małczuk

Tak. Nie powinno się przekraczać dobowej dawki 1,2g. Jednorazowa dawka, w zależności od schorzenia, wynosi 200-400mg. Wszelkie możliwe działania niepożądane oraz objawy przedawkowania są zawarte w ulotce informacyjnej dołączonej do opakowania, z którą należy się zapoznać przed użyciem leku. W razie wątpliwości zalecam wizytę u lekarza. Pozdrawiam.

Witam. Ibuprom jak każdy lek przyjmowany w zbyt dużej dawce może wywołać groźne skutki uboczne. Maksymalna dawka dobowa leku to 1200mg.