Czy inny narząd może powodować taki ból w piersiach?

Witam, Mam pytanie odn bólu w piersiach. Ból jest ostry, krótki i przenikliwy. Robię regularnie usg i nic złego na nim nie wychodzi. A nadal boli. Piersi nie bolą mnie tylko przed okresem, ale nawet w trakcie i po nim. Czy mam szukać przyczyny bólu gdzieś indziej? Czy inny narząd może powodować taki ból? Proszę o pomoc.

Lek. Paweł Szadkowski

Ból piersi może wynikać z patologii ściany klatki piersiowej lub narządów wewnętrznych w jej obrębie. Warto udać się do lekarza pierwszego kontaktu w celu podstawowej oceny internistycznej i ewentualnie rozszerzenia diagnostyki (warto na pewno wykonać EKG).