Czy internista może wypisać receptę na stosowane pigułki antykoncepcyjne?

Mam problem z dostaniem recepty na nowe tabletki antykoncepcyjne, termin jaki mi przysługuje to 19 września, a 1 tabletkę z nowego blistra powinnam wziąć już 16. Próbowałam się zapisać prywatnie i dzwoniłam pytając czy coś się zwolni, ale najwcześniejszy termin jest 18,. Czy Będę musiała przerwać stosowanie pigułek? Czy może lekarz internista może mi wypisać recepte na stosowane przeze mnie pigułki? Wiem, że lekarz dermatolog mógłby, ale do niego też nie dostanę się od ręki.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Nie jest to praktykowane ale każdy lekarz może wypisać receptę na ten lek.