Zapytaj lekarza

7 3 6 , 6 7 1

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Czy istnieją jakieś inne skuteczne sposoby na odwrócenie procesu łysienia?

Dzień dobry. Od prawie czterech miesięcy stosuję grzebień laserowy po tym jak stosowałem loxon max( na początku dawał nienajgorsze efekty ale z czasem przestał działać-stosowałem go ponad rok. W przypadku grzebienia producent wręcz obiecywał pierwsze efekty między 10 a 16 tygodniem stosowania. Na początku specjalnie w to nie wierzyłem ale w około 12 tygodniu zauważyłem maluteńkie włoski na przodzie głowy, mniej na zakolach ale jakby nie chcą dalej rosnąć. Dodam że nie mam na głowie skóry bez głowy tylko średnio przerzedzone włosy na tyle że gdy są dłuższe to widać prześwity. Tu rodzi się kilka pytań w tej sprawie. Czy np zastosowanie maski z jajka może pobudzić włosy do wzrostu i czy istnieją jakieś inne skuteczne sposoby na odwrucenie procesu łysienia. Może mezoterapia? Słyszałem że przynosi dobre efekty. A może by to wszystko mądrze połączyć? Na koniec dodam że stwierdzono u mnie kilka lat temu łysienie androgenowe. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
MĘŻCZYZNA, 25 LAT ponad rok temu

Łysienie kobiet

Nadmierna utrata włosów coraz częściej dotyka także kobiety. U jej podłoża mogą leżeć przewlekłe choroby ogólnoustrojowe, ale także zaburzenia hormonalne. Warto dowiedzieć się wiecęj o tej przypadłości. Dr Tomasz Wasyłyszyn opowiada o występowaniu łysienia u kobiet.

74 poziom zaufania

Szanowny Panie, łysienie androgenowe jest chorobą o podłożu genetycznym jak i hormonalnym. Niestety nie da się zatrzymać postępu choroby, ale można go spowolnić. Można zastosować preparaty lecznicze z Finasterydem, jednakże najlepiej będzie jak uda się Pan do dermatologa. Coraz powszechniejszy aczkolwiek drogi jest przeszczep włosów. Pozdrawiam

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy