Czy istnieją leki lub metody leczenia przerzutów raka brodawkowego od nerkowego

Mój Tata miał 4 lata temu wyciętą nerkę. Wykryto raka brodawkowatego . Następnie 2 lata temu miał drugą operację po wznowie w okolicach kikuta . Miał też robioną niedawno biopsje prostaty i nic nie wykryto . Teraz badanie PET wykazało zmiany w 8 węzłach chłonnych, umiejscowionych po jednej stronie ciała. Jakie jest prawdopodobieństwo że jest to przerzut od raka nerki ? Czy istnieją leki lub metody leczenia przerzutów raka brodawkowego od-nerkowego ? Jaka jest ich skuteczność i jakie rokowania dla pacjenta ? Bardzo proszę o odpowiedź

Lek. Bartłomiej Grochot

Witam. Najlepszą metodą będzie operacja. Jednak wskazania do niej, bądź do innego leczenia musza być ustalone indywidualnie dla każdego pacjenta przez konsylium onkologiczne.