Czy istnieją sztuczne soczewki, które mi pomogą?

Przy wysokiej krótkowzroczności zostały usunięte mi operacyjnie (1990 r.) obie soczewki, celem poprawienia widzenia. Zabieg się udał, lecz w 2002 roku odwarstwiła mi się siatkówka. Czy na dzień dzisiejszy istnieje szansa pomocy, stosując sztuczne soczewki?

ponad rok temu

Witam!
Obawiam się, że problem nie leży w soczewkach tylko w wysokiej krótkowzroczności, powikłanej dodatkowo odwarstwieniem siatkówki.
Żeby dobrze widzieć, to prawidłowo muszą działać wszystkie struktury oka. Jedna struktura nie zastąpi innej. W tym przypadku soczewka nie zastąpi prawidłowej siatkówki.
Soczewka niezależnie od tego czy kontaktowa, czy wszczepiona do oka, poprawi widzenie jedynie w takim stopniu, w jakim pomagają okulary.
Pozdrawiam