Czy istnieją tabletki na zatrzymanie krwawienia?

Witam, mam bardzo nie regularne miesiaczki, teraz mam okres az 14 dni i mnie to bardzo meczy, a wczesniej nie mialam 2 miesiace okresu. Kiedy bylam u lekarza dostalam tabletki antykoncepcyjne po ktorych czulam sie zle, kazal mi odstawic. Obecnie nie biore tabletek juz 2 lata. Teraz chcialabym sie zapytac o jakies tabletki na zatrzymanie krwawienia bo 14 dni to za dlugo :(
ponad rok temu

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Tabletki antykoncepcyjne to dobre rozwiązanie. Być może poprzednie były źle dobrane. Warto także wykonać badanie morfologiczne krwi czy aby nie ma problemów z układem krzepnięcia. Dodatkowo sugerowałbym badanie USG narządów płciowych pod kątem zmian patologicznych.