Czy istnieje duże ryzyko zajścia w ciążę?

Witam, Stosuje tabletki Aidee. Jestem po 7dniowej przerwie, tabletkę powinnam wziąć w poniedziałek o godzinie 17. Niestety zapomnialam o niej i wzięłam we wtorek o 10 rano czyli po 17 godzinach. W nocy odbyłam stosunek. Czy istnieje duże ryzyko zajścia w ciąże? Czy moj cykl ochrony antykoncepcyjnej jest zachwiany? Czy powinnam udać się do ginekologa po antykoncepcje awaryjną? Na ulotce napisane jest, że jeżeli w 1 tygodniu brania tabletek weźmie się jakąś po czasie większym niż 12 godzin następna trzeba wziąć tak szybko jak to możlwe przez 7 dni stosowac inne metody antykoncepcji.

Lek. Paweł Szadkowski

I powinna Pani zrobić dokładnie tak, jak jest napisane: wziąć tabletkę jak najszybciej i stosować dodatkową metodę antykoncepcji przez 7 dni. Ryzyko zajścia w ciążę w Pani przypadku jest niewielkie, ale nie da się go wykluczyć stuprocentowo. Był to dopiero początek cyklu, więc wszystko powinno być w porządku.