Czy istnieje inny sposób wyleczenia przodozgryzu niż aparat ortodontyczny?

Dzień dobry. Czy istnieje inny sposób wyleczenia przodozgryzu niż aparat ortodontyczny? Mam dużo zębów mlecznych, a mój ortodonta odradzał zakładanie aparatu, twierdząc, że istnieje szansa na utratę zębów (nie mam zawiązków zębów stałych). Czy można podjąć się leczenia chirurgicznego bez konieczności noszenia aparatu? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Moim zdaniem można. Osobiście odbudowuję zęby w zgryzach głębokich i tyłozgryzach przywracając prawidłowy zgryz. Jeżeli ma Pani zęby mleczne to takiej przebudowy będą wymagać. Osobiście uważam, że operacja jest dużą ingerencją. Nie wiem jak dużą wadę Pani posiada. Jeśli zęby dolne można cofnąć do kontaktu z siekaczami górnymi to myślę, że wadę można wyrównać odpowiednią przebudową zębów. Do lepszej oceny potrzebuje zdjęcia Pani zgryzu.pozdrawiam