Czy istnieje jakiś środek farmakologiczny na zahamowanie głodu?

Szanowni Państwo, Czy istnieje jakiś środek farmakologiczny na zahamowanie głodu? Zrzuciłem przez 6 miesięcy 10 kg i chciałbym tę wagę utrzymać, ale nie mogę sobie dać rady z napadami wilczego głodu. Czy istnieje tak dobry środek na taki głód, szczególnie na słodycze? Odżywiam się wg dobrych praktyk dietetycznych, zażywam ruchu na świeżym powietrzu. Głód nie jest wynikiem żadnych przyczyn psychicznych, w czym upewnił mnie psychiatra. Z pozdrowieniami Wiesław

Istnieją środki farmakologiczne, które wspomagają leczenie otyłości i posiadają działanie, o którym Pan mówi. Jednak powinno się je stosować tylko w przypadku otyłości i pod ścisłym nadzorem dietetyka.

Witam Panie Wiesławie,

Najlepszym lekiem jest zdrowa i odpowiednio zbilansowana dieta. Schudła Pan dość dużo i zastanawiam się czy metoda odchudzania nie była zbyt drastyczna, dieta zbyt niskokaloryczna... Jeżeli przez pewien czas jadł Pan zbyt mało, dużo mniej niż wskazuje na to Pana dzienne zapotrzebowanie kaloryczne to być może właśnie organizm chce uzupełnić te braki, domaga się pożywienia a Pan odczuwa silny apatyt. Jeżeli w tym momencie nie zahamuje Pan apetytu to może pojawić się efekt jo-jo czyli utracone kilogramy powrócą i to z nawiązką. należy przeanalizować Pana dotychczasową dietę i sprawdzić czy nie ma w niej np zbyt mało węglowodanów złożonych. Jeżeli są braki w diecie to trzeba je wyeliminować, wystabilizować Pana metabolizm.
Niestety przez ten portal trudno jest mi pomóc. Jeżeli byłby Pan zainteresowany można napisać mi e-maila w którym opisze Pan szczegółowo jeden dzień swojej obecnej diety. J a prześledzę i wskażę ewentualne błędy a potem zastanowimy się co dalej.

Jeżeli chodzi o suplementy to apetyt na słodycze w pewnym stopniu może zahamować chrom. Pierwiastek ten jednak odkłada się w naszym organizmie więc proszę nie stosować go zbyt długo.

W razie dodatkowych pytań zapraszam na konsultację lub zachęcam do kontaktu
tel. 506225670 lub joanna.wasiluk@o2.pl
Pozdrawiam
Mgr Joanna Wasiluk
Dietetyk