Czy istnieje lek na obniżenie popędu seksualnego?

witam mam pytanie moja dziewczyna niema ochoty na sex co zanuje a poniewaz mam 25 lat to mam straszna. Chcialbym sie zapytac czy istnieje jakis sposob lek na obnizenie mojej ochoty badz wogole jej zanik gdyz moja partnerka jest mi bardzo bliska i niechcialbym jej stracic przez ten problem

Dzień dobry!

Niestety (albo na szczęście) nie istnieją proste, bezpieczne i ogólnodostępne sposoby na obniżenie potrzeb seksualnych. Najczęściej są one bowiem oznaką dobrego zdrowia.
Istnieją leki znoszące popęd seksualny, stosuje się jednak w uzasadnionych sytuacjach i pod opieką lekarza (np. u osób z zaburzeniami preferencji seksualnych, przestępców seksualnych itp.). Różnica poziomu potrzeb seksualnych w związku nie jest najczęściej taką sytuacją.
Zachęcam do rozmów z partnerką oraz wspólnej konsultacji z seksuologiem, np. w Poradni Seksuologicznej w Patologii Współżycia w Warszawie.

Pozdrawiam!