Czy istnieje możliwość racjonalnego wytłumaczenia braku orgazmu?

Witam, moim problemem jest fakt, ze nie mam orgazmu. W życiu mialam tylko jednego partnera i próbowaliśmy wielu sposobów ale jak widać mój organizm jest uodporniony na to. Czy istnieje możliwość racjonalnego wytłumaczenia i wyleczenia tego? Prosze o radę.

Witam. Brak odczuwania orgazmu najczęściej wynika z przyczyn psychogennych. U niektórych kobiet brak odczuwania przyjemności może wynikać z zaburzeń w unerwieniu łechtaczki. Sugeruje wizytę u seksuologa.

Lek. Jacek Ławnicki

Witam!
Problem braku orgazmu może mieć różne podłoże i wymaga wdrożenia kompleksowej diagnostyki. Proszę udać się na wizytę do lekarza seksuologa, który pokieruje procesem diagnostycznym.

Lek. Paweł Baljon

Witam serdecznie. Prawdopodobnie problem leży w psychice. Sugerowalbym konsultację z psychologiem.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane przez Panią zaburzenie może mieć wiele przyczyn, w tym neurologiczne, naczyniowe jak i psychogenne. W celu postawienia konkretnej diagnozy konieczna jest dokładniejsza diagnostyka. Sugeruję konsultację ze specjalistą seksuologiem.